Jak kancelarie prawne mogą pomóc w negocjacjach z bankiem w sprawie kredytu frankowego?Wiele osób zdecydowało się na kredyty frankowe w czasach, kiedy stanowiły one niezwykle korzystne rozwiązanie. Niestety, sytuacja uległa nieoczekiwanej zmianie, przez co klienci banków zostali narażeni na ogromne straty. Instytucje bankowe nie zawsze chętnie idą na korzystne ugody i wtedy powstaje konieczność skorzystania z usług kancelarii prawnej, oferującej pomoc frankowiczom przy kredytach. Jak jednak wybrać odpowiednią instytucję?

Kancelarie Frankowe – co to takiego?

U osób, które posiadają kredyty we frankach szwajcarskich, następuje ciągły wzrost zadłużenia, nawet pomimo regularnego spłacania zaciągniętych zobowiązań. Przez to niektórzy muszą podporządkować całe swoje życie temu, by poradzić sobie z długiem. Jest to bardzo niekomfortowa sytuacja, jaka może wydawać się bez wyjścia. Dlatego właśnie zaczęły powstawać kancelarie Frankowe.

Są to instytucje, jakich główne zadanie stanowi pomoc frankowiczom przy kredytach. Oferują bowiem usługi wyspecjalizowanych w tej dziedzinie prawników. Zajmują się nie tylko doradztwem, ale również prowadzeniem postępowań sądowych przeciwko instytucjom bankowym. Zdecydowanie się na tego typu usługi może prowadzić do odfrankowienia umowy kredytu bądź nawet jej unieważnienia. Prawnicy pomagają również zweryfikować potencjalne korzyści, powiązane ze zdecydowaniem się na zawarcie ugody z bankiem.

Jak skontaktować się ze specjalistami?

Praktycznie wszystkie kancelarie Frankowe posiadają swoje strony internetowe. Przeważnie są one intuicyjne w obsłudze, aby każdy dał radę odszukać interesującego go informacje. Znajdują się tam odpowiednie dane kontaktowe, z których można skorzystać. Czasem nie trzeba nawet dzwonić, wystarczy wypełnić znajdujący się w witrynie formularz i odpowiedni specjalista sam zadzwoni na podany w nim numer.

Pomoc frankowiczom przy kredytach wymaga oczywiście poznania wszystkich szczegółów konkretnej sprawy. Kancelarie oferują wobec tego wstępną, najczęściej bezpłatną analizę danej sytuacji. Dzięki temu prawnicy mogą ją obiektywnie ocenić i zaproponować różne rozwiązania. Nie każda umowa z bankiem jest bowiem taka sama, dlatego każdy przypadek wymaga starannego przeanalizowania. Tylko wtedy można dojść do satysfakcjonującego porozumienia z instytucją bankową albo uzyskać pozytywne rozstrzygnięcie ewentualnej rozprawy sądowej.

Czy ugoda z bankiem może być opłacalna?

Często się zdarza, że pracownicy banku wykorzystują brak wiedzy prawniczej klientów i proponują im niekorzystne ugody lub w ogóle nie biorą pod uwagę możliwości zawarcia takowej. To dlatego kancelarie Frankowe cieszą się aż tak dużą popularnością. Prawnicy z pewnością ocenią, czy konkretna propozycja jest wystarczająco korzystna, a także doradzą dalsze kroki w przypadku, gdy nie warto się na nią decydować. Czasem niestety pojawia się konieczność wstąpienia na drogę sądową, aczkolwiek nie należy się bać takiego rozwiązania. Frankowicze przeważnie wygrywają procesy, a jeżeli współpracują ze specjalistami, to szansa na uwolnienie się od przytłaczających zobowiązań jest bardzo wysoka.

Więcej informacji znajdziesz na: https://kancelariafrankowicza.pl/

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się swoją opinią!

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba opinii:

Na razie brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.