Jak napisać zaproszenie na urodziny?Planując urodzinową imprezę, kluczowym elementem jest napisanie zaproszenia, które przyciągnie uwagę i zachęci gości do przybycia na wydarzenie. Dobrze napisane zaproszenie na urodziny nie tylko informuje o szczegółach dotyczących przyjęcia, ale również oddaje charakter solenizanta oraz ton imprezy. W tym artykule omówimy kilka podstawowych zasad, jakie warto pamiętać, pisząc zaproszenie na urodziny, aby stworzyć niezapomniane wrażenie i zapewnić udany przebieg urodzinowej imprezy.

Zaproszenie na urodziny – jak napisać?

Zaproszenie na urodziny powinno zawierać następujące elementy:

 1. Nagłówek – „Zaproszenie na urodziny” lub „Serdecznie zapraszam na moje urodziny”
 2. Imię solenizanta – wpisz swoje imię lub imię osoby, której urodziny świętujesz
 3. Data i godzina – podaj dokładną datę i godzinę, kiedy odbędzie się przyjęcie urodzinowe
 4. Miejsce – podaj adres lub nazwę miejsca, gdzie odbędzie się przyjęcie urodzinowe
 5. Prośba o potwierdzenie obecności – poproś gości o potwierdzenie swojej obecności do określonej daty, abyś mógł przygotować odpowiednią ilość jedzenia i napojów
 6. Informacje dodatkowe – jeśli planujesz jakieś szczególne atrakcje, menu lub dress code, warto o tym wspomnieć w zaproszeniu
 7. Zakończenie – podpisz się swoim imieniem i nazwiskiem lub imieniem solenizanta
Zobacz także: Jak napisać zaproszenie?

Zaproszenie na urodziny – wzór


ZAPROSZENIE NA URODZINY!

Z wielką radością zapraszam Cię na moje urodziny, które odbędą się [data i godzina] w [miejsce].
Będzie to wyjątkowy dzień pełen zabawy, tańca i pysznego jedzenia. Nie może Cię tam zabraknąć!

Proszę o potwierdzenie swojej obecności do [data i godzina].

Do zobaczenia na przyjęciu!
[Twoje imię i nazwisko lub imię i nazwisko dziecka, jeśli to zaproszenie dla dziecka]
[Opcjonalnie: numer telefonu lub adres e-mail, na który można potwierdzić obecność]


Przykładowe zaproszenie na urodziny

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszam na moje urodziny, które odbędą się 15 maja 2023 roku o godzinie 18:00 w Restauracji Pod Różą przy ulicy Kwiatowej 10 w Warszawie.

Będzie mi niezmiernie miło, jeśli będziecie mogli się pojawić na tym wyjątkowym dniu. Zapewniam, że czeka nas wiele wspaniałych atrakcji oraz pysznych przekąsek i napojów. Będzie to doskonała okazja, abyśmy mogli spędzić razem czas i uczcić razem ten szczególny dzień.

Proszę potwierdzić swoją obecność do 5 maja 2023 roku, abyśmy mogli przygotować odpowiednią ilość jedzenia i napojów.

Dress code: elegancki/casual.

Będzie mi niezmiernie miło, jeśli będziecie mogli się pojawić.

Z poważaniem, Anna Nowak

Teksty zaproszeń na urodziny

 1. Zaproszenie na urodziny dla przyjaciół:

Kochani, zbliżają się moje urodziny, a ja chciałbym je spędzić z Wami! Zapraszam Was serdecznie na imprezę urodzinową, która odbędzie się [data i godzina] w [miejsce]. Będzie to doskonała okazja, abyśmy mogli razem spędzić czas i świętować moje urodziny. Proszę potwierdzić swoją obecność do [data]. Nie mogę się doczekać, abyśmy mogli razem świętować!

 1. Zaproszenie na urodziny dla rodziny:

Drodzy Rodzice, Dziadkowie i Rodzeństwo,
Zbliżają się moje urodziny i chciałbym je spędzić z Wami! Serdecznie zapraszam Was na uroczystość, która odbędzie się [data i godzina] w [miejsce]. Będzie to doskonała okazja, abyśmy mogli razem spędzić czas i uczcić moje urodziny. Proszę potwierdzić swoją obecność do [data]. Nie mogę się doczekać, abyśmy mogli razem świętować!

 1. Zaproszenie na urodziny dla dzieci:

Kochane Dzieci,
Moje urodziny zbliżają się wielkimi krokami i chciałbym, abyście były ze mną tego dnia! Serdecznie zapraszam Was na przyjęcie urodzinowe, które odbędzie się [data i godzina] w [miejsce]. Będzie to wspaniała okazja, abyśmy mogli razem bawić się i świętować moje urodziny. Proszę poprosić swoich rodziców o potwierdzenie swojej obecności do [data]. Nie mogę się doczekać, abyśmy mogli razem bawić się tego dnia!

 1. Zaproszenie na urodziny dla współpracowników:

Drodzy Współpracownicy,
Chciałbym serdecznie Was zaprosić na moje urodziny! Impreza odbędzie się [data i godzina] w [miejsce]. Będzie to doskonała okazja, abyśmy mogli się lepiej poznać i spędzić czas poza miejscem pracy. Proszę potwierdzić swoją obecność do [data]. Nie mogę się doczekać, abyśmy mogli razem świętować!

 1. Zaproszenie formalne:

Szanowni Państwo,
Zapraszam serdecznie na moje urodziny, które odbędą się [data] o godzinie [godzina] w [miejsce]. Proszę potwierdzić swoją obecność do [data] włącznie. Będzie mi bardzo miło, jeśli uda się Państwu przybyć.
Z poważaniem, [Twoje imię i nazwisko].

 1. Zaproszenie informacyjne:

Witajcie,
Zapraszam Was gorąco na moje urodziny, które odbędą się [data] o godzinie [godzina] w [miejsce]. Planujemy wiele wspaniałych atrakcji, pyszne jedzenie i dobre towarzystwo, a przede wszystkim świetną zabawę. Proszę o potwierdzenie swojej obecności do [data] włącznie.
Do zobaczenia! [Twoje imię i nazwisko].

 1. Zaproszenie zabawne:

Wrrrau! Nie mogę się doczekać, kiedy będziecie mogli przyjść na moje urodziny! Będzie się działo! Odbędą się one [data] o godzinie [godzina] w [miejsce]. Będziemy świętować, tańczyć i bawić się jak dzikie zwierzęta! Proszę o potwierdzenie swojej obecności, zanim zostanę zmuszony do wysłania do Was dzikich gołębi. [Twoje imię i nazwisko].

 1. Zaproszenie nostalgiczne:

Cześć Przyjaciele,
Zapraszam Was serdecznie na moje urodziny, które odbędą się [data] o godzinie [godzina] w [miejsce]. Chcę podzielić się z Wami radością i świętować razem to wyjątkowe wydarzenie. Będzie mi miło, jeśli uda Wam się przybyć, a my wspólnie powspominamy nasze przygody i czasy, kiedy byliśmy jeszcze młodzi i szaleni. Proszę o potwierdzenie swojej obecności do [data].
Do zobaczenia! [Twoje imię i nazwisko].

 1. Zaproszenie dla dzieci:

Cześć Dzieciaki,
Zapraszam Was serdecznie na moje urodziny! Będą się one odbywały [data] o godzinie [godzina] w [miejsce]. Będziemy mieli mnóstwo zabawek, wspaniałą animatorkę, przekąski, tort i wiele innych niespodzianek. Proszę o to, abyście przyszli ubrani w swoje najlepsze stroje, abyśmy razem mogli się bawić i świętować! Proszę o potwierdzenie swojej obecności do [data].
Do zobaczenia! [Twoje imię i nazwisko].

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się swoją opinią!

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba opinii:

Na razie brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.