Netia wypowiedzenie umowy – Rezygnacja z usług Netii – WzórNetia znana jest pewnie wszystkim, gdyż jest to jeden z największych ogólnopolskich dostawców. Większość osób wie, że w ofercie Netii znajdują się nie tylko usługi internetowe, ale również posiada ona pakiety telewizyjne i połączenia telefoniczne. To, że Netia jest tak dużym dostawcą, wcale nie musi oznaczać, że ma ona najlepszą ofertę. Jeśli postanowiłeś zmienić dostawcę to wiedz, że możliwe jest rozwiązanie umowy podpisanej z firmą Netia. Postaramy się podpowiedzieć Tobie co musisz zrobić i w jakiej kolejności, aby złożyć wypowiedzenie umowy Netia.

Kiedy można złożyć wypowiedzenie umowy w Netia?

Jeśli jesteś niezadowolony z usług świadczonych przez firmę Netia to zawsze możliwe jest rozwiązanie umowy. Warto jednak wspomnieć o tym kiedy najlepiej jest złożyć wypowiedzenie umowy Netia.
Bez problemu można złożyć wypowiedzenie umowy Netia, która została zawarta poza lokalem, czyli np. przez kuriera, czy Internet. W takiej sytuacji masz 14 dnia na odstąpienie od umowy, liczone od dnia, w którym umowa została podpisana. Wówczas przez firmę Netia musi być przyjęta Twoja rezygnacja bez jakichkolwiek problemów.

Jeśli posiadasz umowę podpisaną na dłuższy okres czasu to jej rozwiązanie może być nieco bardziej problematyczne. Na początku przygotuj się na to, że pracownik firmy Netia poinformuje Cię, że nie masz możliwości rozwiązania umowy, a jak ją rozwiążesz to zapłacisz wysoką karę umowną. Nie ma co panikować, najlepiej poprosić, aby pracownik przeliczył wszystkie koszty i podał konkretną kwotę do zapłacenia w przypadku, gdy jednak zdecydujesz się na rozwiązanie umowy z Netią. Bardzo często okazuje się, że kara umowna nie jest aż tak wysoka. Dużo korzystniejsze może okazać się zapłacenie kary umownej i rozwiązanie umowy z Netia niż dalsze korzystanie z usług świadczonych przez dostawcę.

Netia – wypowiedzenie umowy na czas nieokreślony!

Część osób korzystających z usług firmy Netia ma podpisane umowy na czas nieokreślony. Podpowiadamy, że taką umowę również można wypowiedzieć. Wypowiedzenie umowy na czas nieokreślony można złożyć za pomocą takiego samego wzoru jak normalne wypowiedzenie umowy. Trzeba pamiętać o tym, że wypowiedzenie umowy na czas nieokreślony można złożyć w dowolnym momencie trwania umowy, nie mając żadnego konkretnego powodu. Wypowiedzenie umowy na czas nieokreślony Netia następuje zgodnie z ustalonym w umowie okresem wypowiedzenia. Może zdarzyć się tak, że usługodawca naliczy koszty od udzielonej ulgi, jeśli umowa została podpisana na warunkach promocyjnych. Informacji na ten temat mogą udzielić pracownicy firmy Netia.

Co powinno zawierać wypowiedzenie umowy Netia?

Każdy dokument, tak jak i wypowiedzenie umowy Netia musi posiadać kilka niezbędnych elementów, w innym przypadku przez firmę Netia nie zostanie przyjęte rozwiązanie umowy. Na naszej stronie dostępny jest druk, dzięki któremu wypowiedzenie umowy Netia stanie się bardzo proste. Dokument „wypowiedzenie umowy wzór” dostępny na naszej stronie, należy wydrukować, gdyż wypowiedzenie umowy usług Netia musi być złożone w formie pisemnej.

Warto jednak pamiętać, aby wzór wypowiedzenia umowy zawierał

 • następujące elementy:
 • datę i miejscowość;
 • dokładne dane osoby składającej wypowiedzenie: imię, nazwisko,
 • adres, nr telefonu, albo nazwę firmy;
 • nr konta abonenta;
 • dane adresowe dostawcy;
 • nagłówek
 • adres pod którym była świadczona usługa;
 • określenie usługi, której dotyczy rezygnacja: nazwa usługi, albo identyfikator usługi;
 • własnoręczny podpis.

W treści wypowiedzenia można napisać np.: „Oświadczam, iż ze skutkiem na koniec ostatniego okresu rozliczeniowego określonego w Umowie, zachowując okres wypowiedzenia, pragnę rozwiązać umowę…”

Wzór wypowiedzenia umowy z Netia


Wzór wypowiedzenie umowy z Netia


Jak złożyć wypowiedzenie umowy Netia?

Wypowiedzenie umowy Netia może być złożone na kilka sposobów. Każdy może wybrać najbardziej wygodną opcję i w tej formie złożyć rozwiązanie umowy Netia. Jak już wspomnieliśmy druk wypowiedzenia umowy Netia musi być złożony w formie pisemnej z własnoręcznym podpisem osoby wypowiadającej umowę.

Wypowiedzenie umowy Netia można:

 • wysłać tradycyjną pocztą na adres siedziby firmy; wysyłając wypowiedzenie umowy pocztą należy pamiętać, aby był to list polecony z potwierdzeniem odbioru,
  Netia S.A.
  skr. pocztowa nr 597
  40-950 Katowice S105
 • wysłać za pośrednictwem poczty elektronicznej; w tym przypadku należy wydrukować wzór wypowiedzenia umowy, uzupełnić go i własnoręcznie podpisać, a następnie zeskanować i wysłać na adres:
  info@netia.pl – osoby prywatne,
  firma@netia.pl – firmy;
  albo na adres: biznes@netia.pl
 • wysłać faksem, pamiętając, aby na wypowiedzeniu znalazł się własnoręczny podpis,
  nr +48 22 338 52 42;

Bez względu na to jakim sposobem zostanie złożone przez Ciebie wypowiedzenie umowy Netia, pamiętaj, aby zawsze poprosić o potwierdzenie otrzymania pisma i potwierdzenie rozwiązania umowy.

Co zrobić ze sprzętem?

Jeśli w momencie podpisania umowy otrzymałeś od firmy Netia jakikolwiek sprzęt w dzierżawę to musisz pamiętać, aby po złożeniu wypowiedzenia umowy wszystko zwrócić do firmy Netia. Niestety nie można sprzętu dostarczyć do jednego z oddziałów Netii. Sprzęt taki jak: Netia Spot, Netia Player, czy mobilny modem trzeba w ciągu 14 dniu od dnia, w którym nastąpiło rozwiązanie umowy z Netia należy odesłać na poniższy adres:

Magazyn Centralny Grupy Netia, IPS
ul. Inwestorów 13
39-300 Mielec.

Możliwe jest także zamówienie kuriera. Opcja ta jest oczywiście płatna, koszt kuriera wynosi około 18 zł. Kuriera do odbioru sprzętu można zamówić przez stronę: zwroty.furgonetka.pl/netia.

Jeśli sprzęt nie zostanie odesłany w ciągu 14 dni, to musisz się liczyć z dodatkowymi kosztami. Netia nalicza za każde spóźnienie karę umowną, dlatego też lepiej dokonać zwrotu w wyznaczonym terminie, aby nie ponosić dodatkowych kosztów.

Czy ta strona była dla Ciebie przydatna?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba opinii:

Na razie brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Udostępnij:

Komentarze (3)

 1. Uwaga

  Zrobione wszystko zgodnie z powyższym opisem. Zapakowane WSZYSTKIE urządzenia wraz z kablami i odesłane przez zwroty.furgonetka.pl/netia. 6 tygodni później sms, została naliczona opłata 180zł. Dzwonię a oni mówią, że sprzęt nie został zwrócony, po chwili, że niekompletny. Jakiś cyrk. Uważajcie…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.