Umowa kupna-sprzedaży przyczepy kempingowej – WzórJeśli zawsze marzyłeś o tym, aby kupić przyczepę kempingową i w ten sposób zwiedzić Polskę, albo dalsze zakątki Europy to nie masz na co czekać. Marzenia są po to żeby je realizować. My jednak postaramy się Tobie pomóc załatwić sprawy papierkowe, abyś mógł szybko dokonać wszelkich formalności i ruszyć w podróż. 

Umowa kupna-sprzedaży przyczepy kempingowej

Przede wszystkim musisz pamiętać o tym, że w przypadku każdego kupna i sprzedaży warto jest spisać umowę. Bez względu na to czy kupujesz, czy może sprzedajesz przyczepę kempingową umowa taka może okazać się bardzo przydatna, zwłaszcza wtedy, gdy pojawią się jakieś komplikacje i niejasności między stronami dobijającymi targu. Umowa kupna przyczepy kempingowej w gruncie rzeczy jest bardzo podobna do umowy kupna samochodu, albo innego pojazdu. Jeśli kiedykolwiek spisywałeś taką umowę to masz już w tej kwestii pewne doświadczenie. W momencie, gdy przygotowywana jest przez ciebie umowa kupna-sprzedaży przyczepy kempingowej musisz pamiętać o tym, aby zawarto w niej informacje zgodne z rzeczywistością. Jeśli umowa sprzedaży przyczepy kempingowej zostanie nieprawidłowo spisana, każda ze stron może na tym ucierpieć i mieć z tego powodu nieprzyjemności. 

Co musi zawierać umowa kupna-sprzedaży przyczepy kempingowej?

Umowa kupna-sprzedaży przyczepy kempingowej musi być sporządzona w formie pisemnej. Kolejną ważną kwestią jest to, aby była ona sporządzona w dwóch takich samych egzemplarzach. Jeden egzemplarz umowy wędruje do kupującego, a drugi zostaje w rękach osoby, która sprzedaje przyczepę kempingową. Poniżej wymienimy elementy, które są niezbędne do tego, aby umowa kupna-sprzedaży przyczepy kempingowej była prawidłowo sporządzona i ważna. 

Zadbaj, aby umowa kupna-sprzedaży przyczepy kempingowej zawierała:

 • miejscowość i datę, kiedy sporządzono umowę;
 • dokładne dane kupującego i sprzedającego: imię i nazwisko, adres zamieszkania, seria i nr dowodu osobistego, nr PESEL;
 • dokładne dane dotyczące przyczepy kempingowej, będącej przedmiotem sprzedaży: marka, rok produkcji,  nr rejestracyjny, nr podwozia, całkowita długość przyczepy oraz dodatkowe oznakowanie, jeśli takowe posiada;
 • informacje dotyczące tego co znajduje się na wyposażeniu przyczepy;
 • adnotację o wadach, jeśli przyczepa takowe posiada;
 • informacje dotyczące ubezpieczenia OC i AC;
 • dokładną cenę, sposób zapłaty oraz ustalenie innych kosztów związanych z kupnem przyczepy kempingowej;
 • określenie daty, kiedy nastąpi przekazanie przyczepy kempingowej wraz z kluczykami i niezbędnymi dokumentami;
 • potwierdzenie sprzedającego, że otrzymał od kupującego kwotę wskazaną w umowie;
 • ustalenie czasu, w jakim kupujący będzie musiał dokonać przerejestrowania przyczepy kempingowej;
 • własnoręczny podpis sprzedającego i kupującego.

Umowa kupna-sprzedaży przyczepy kempingowej jest bardzo ważnym dokumentem, który reguluje warunki zawieranej transakcji i może służyć jako podstawa prawna w wielu niejasnych sytuacjach.

Czy konieczna jest rejestracja przyczepy kempingowej? 

Jeśli już wiesz jak powinna wyglądać umowa kupna-sprzedaży przyczepy kempingowej to musisz wiedzieć o jeszcze jednej bardzo ważnej sprawie. Mianowicie po dokonaniu transakcji będziesz musiał dokonać rejestracji przyczepy kempingowej. Spokojnie rejestracja przyczepy przebiega niemalże tak samo jak rejestracja samochodu, więc nie powinieneś mieć z tym żadnego problemu. 

Jeśli kupujesz przyczepę kempingową w kraju to jej rejestracja jest banalnie prosta. Jedyne co potrzebujesz, aby przejść przez proces rejestracji przyczepy kempingowej to:

 • tablica rejestracyjna;
 • dowód rejestracyjny i karta pojazdu jeśli przyczepa takie dokumenty posiada;
 • umowa kupna-sprzedaży przyczepy kempingowej;
 • ubezpieczenie OC, wystarczy jeśli będziesz posiadał ubezpieczenie wcześniejszego właściciela.

Wniosek dotyczący rejestracji przyczepy kempingowej możesz znaleźć w Internecie, albo wypełnić na miejscu w Urzędzie. Jeśli masz powyższe dokumenty i wypełniony czytelnie wniosek, to możesz zarejestrować przyczepę kempingową. Jeżeli umowa kupna przyczepy kempingowej odbywa się na terenie Polski to zanim dokonasz rejestracji będziesz musiał jeszcze zapłacić podatek PCC (2%) w Urzędzie Skarbowym. Zaś w dniu rejestracji przyczepy kempingowej należy także przepisać na siebie ubezpieczenie OC. 

Ile kosztuje rejestracja i ubezpieczenie przyczepy kempingowej?

Zastanawiasz się ile kosztuje rejestracja przyczepy kempingowej? Odpowiadamy szybko, że rejestracja nie jest droga, wyniesie Cię to nieco ponad 120 zł. Jeśli natomiast chodzi o ubezpieczenie OC przyczepy kempingowej to wszystko zależy od tego jakie posiadasz zniżki i jakie wybierzesz towarzystwo ubezpieczeniowe. Jednak i tutaj nie wydasz majątku, przeważnie ubezpieczenie oscyluje między 40 a 80 zł na rok. 

Kupiłeś i zarejestrowałeś przyczepę kempingową to nie masz na co czekać, możesz ruszać w świat.

Wzór umowy kupna i sprzedaży przyczepy kempingowej

Wzór umowy kupna i sprzedaży przyczepy kempingowej


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się swoją opinią!

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba opinii:

Na razie brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Udostępnij:

Komentarze (1)

 1. Igor

  Nie ma obowiązku rejestracji, proszę nie wprowadzać w błąd. Wystarczy zgłosić nabycie a zgłosić do ubezpieczyciela.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.