Wypowiedzenie umowy Cyfrowy Polsat – WzórCyfrowy Polsat to popularny w Polsce operator telewizji cyfrowej, a także telefonii komórkowej i usług internetowych. Wielu klientów decyduje się właśnie na wybór Cyfrowego Polsatu w ramach dostępu do telewizji kablowej i cyfrowej w swoim domu lub mieszkaniu. Większość umów zawartych z Cyfrowym Polsatem jest na czas określony to znacznie utrudnia możliwość odstąpienia i rezygnacji z umowy. Jeśli jednak nasza umowa jest na czas nieokreślony mamy możliwość wypowiedzieć umowę z operatorem.

Jakie muszą być spełnione warunki, aby wypowiedzieć umowę?

Jeśli zdecydujemy się na wypowiedzenie umowy z Cyfrowym Polsatem należy pamiętać o kilku istotnych warunkach, jakie muszą zostać spełnione, aby skutecznie zrezygnować z usług. Najważniejszym elementem jest przygotowanie odpowiedniej formy wypowiedzenia, najskuteczniejszą formą wypowiedzenia jest forma pisemna. Kolejnym istotnym wątkiem jest fakt, czy otrzymaliśmy w ramach umowy sprzęt lub inne urządzenia Cyfrowego Polsatu, które po rezygnacji musimy zwrócić nie później niż 30 dni od daty odstąpienia od umowy. W przypadku zwrotu sprzętu możemy go zwrócić osobiście w jednym z punktów obsługi klienta lub wysłać na adres siedziby firmy. Jeśli spełnimy powyższe warunki możemy rozwiązać umowę, jednak musimy pamiętać, że okres wypowiedzenia trwa jeden cały okres rozliczeniowy od końca okresu rozliczenia.

Jak wypowiedzieć umowę z Cyfrowym Polsatem? Co musi zawierać wypowiedzenie?

Wypowiedzenie umowy to pismo oficjalne, aby było skuteczne i pozytywnie rozpatrzone przez operatora musi posiadać kilka ważnych elementów. Możesz skorzystać z naszego darmowego wzoru odstąpienia od umowy lub napisać samodzielnie. Pamiętaj, aby w wypowiedzeniu umowy uwzględnić:

  • imię i nazwisko oraz numer PESEl abonenta,
  • adres abonenta,
  • numer karty, dekodera lub innego urządzenia,
  • numer telefonu,
  • powód rezygnacji z usług,
  • własnoręczny podpis.

Rezygnacja z Cyfrowego Polsatu po zakończeniu umowy

W czasie trwania umowy z operatorem trudno wypowiedzieć lub zrezygnować z usług przed zakończeniem trwania umowy. W tym czasie zobowiązani jesteśmy do opłacenia abonamentu za świadczone usługi – kablówka, internet czy telefon. W przypadku gdy nasza umowa zostanie zakończona automatycznie przechodzi na czas nieokreślony, jeśli nie wypowiemy jej miesiąc przed zakończeniem umowy.

W przypadku rezygnacji z Cyfrowego Polsatu okres wypowiedzenia trwa pełny miesiąc rozliczeniowy. Warto pamiętać i złożyć wniosek znacznie szybciej, aby nasza umowa nie przeszła na czas nieokreślony. Każde wypowiedzenie możemy złożyć w czasie trwania umowy, należy jednak uwzględnić w wypowiedzeniu termin, z jakim nastąpi zakończenie świadczenia usług.

Gdzie wysłać sprzęt oraz wypowiedzenie umowy?

Każde wypowiedzenie umowy możemy złożyć osobiście w punkcie obsługi klienta Cyfrowego Polsatu lub wysłać za pośrednictwem poczty na adres siedziby firmy znajdującej się w Warszawie.

W tym poradniku udostępniamy za darmo dwa wzory wypowiedzenia umowy Cyfrowy Polsat. Rezygnacja z usług Cyfrowego Polsatu nie powinna być problematyczna, wystarczy przygotowane dokumenty wypełnić oraz przesłać na adres firmy. Po prawidłowym rozpatrzeniu naszego wniosku otrzymamy od operatora wiadomość SMS lub e-mail, z datą końca okresu rozliczeniowego.

Pamiętaj także o zwróceniu wszystkich urządzeń takich jak:

  • dekodery,
  • karty,
  • modemy
  • routery

możesz je przesłać wraz z wypowiedzeniem na adres firmy lub oddać w Autoryzowanym Punkcie Sprzedaży Cyfrowego Polsatu.

Biuro Obsługi Klienta
Cyfrowy Polsat
ul. Łubinowa 4a,
03-878 Warszawa

Wzór wypowiedzenia umowy z Cyfrowym Polsatem

Wzór wypowiedzenia umowy z cyfrowym polsatem

Pliki do pobrania:


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się swoją opinią!

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba opinii:

Na razie brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.