Wypowiedzenie umowy Play – jak wypowiedzieć umowę?
Abonament telefoniczny to często stosowana metoda na dłuższe zatrzymanie klienta u jednego operatora. Jeśli chcemy posiadać telefon komórkowy lub internet mobilny w większości przypadków będziemy zmuszeni do podpisania umowy z dostawcą, najczęściej na okres 24 miesięcy (2 lata). W niektórych przypadkach umowa może zostać zawarta na okres 12 lub 36 miesięcy, w tej sytuacji wszystko zależy od umowy i operatora, z którym decydujemy się podpisać abonament. Jeśli posiadamy umowę podpisaną na określony czas trudno będzie ją wypowiedzieć, musimy poczekać do końca trwania jej okresu, aby przenieść swój numer do innego operatora.
W tym poradniku przedstawimy niezbędne informacje na temat jak wypowiedzieć umowę w sieci komórkowej PLAY, udostępnimy także darmowy wzór do pobrania w formacie .pdf oraz .docx.
W skrócie:
Jak złożyć wypowiedzenie umowy w sieci PLAY?
Wypowiedzenie umowy w PLAY możemy złożyć na kilka sposobów. Najłatwiejszym rozwiązaniem jest sytuacja, w której zdecydujemy się przenieść numer do innego operatora. W tej sytuacji klient (czyli my) nie będziemy obarczenie formalnościami i wypowiedzeniem umowy z dotychczasowym operatorem komórkowym, tym wszystkim zajmie się nasz nowy dostawca usług telekomunikacyjnych. To rozwiązanie sprawdzi się tylko i wyłącznie w przypadku numerów telefonu komórkowego, niestety internetu mobilnego w ten sposób nie możemy przenieść do innego operatora.
W przypadku gdy zdecydujemy się samodzielnie wypowiedzieć umowę, możemy skorzystać z gotowych wzorów dostępnych w internecie. Wzór wypowiedzenia umowy udostępniamy także pod artykułem, wystarczy wydrukować, wypełnić oraz własnoręcznie podpisać. Tak przygotowany dokument należy złożyć osobiście w jednym z salonów sieci Play. Na oficjalniej stronie operatora PLAY.pl sprawdzimy najbliższe salony Play znajdujące się w naszej okolicy.
Jeśli z jakiegoś powodu nie możemy złożyć wniosku w salonie firmowym Play, możemy wypowiedzenie umowy wysłać za pomocą listu (Pocztą Polską) na adres siedziby firmy. Ważne, aby wysłać listy poleconym oraz własnoręcznie podpisać dokument. Jeśli nie podpiszemy wypowiedzenia umowy własnoręcznie nasze wypowiedzenie nie będzie rozpatrzone i zostanie uznane za nieważne. Wypowiedzenie należy przesłać na adres korespondencyjny firmy:
P4 Sp. z o.o.
Skrytka pocztowa 43
02-671 Warszawa
Ostatnią już metodą złożenia wypowiedzenia w PLAY jest przesłanie skanu wypełnionego dokumentu za pomocą faxu lub na adres e-mail: ok@pomocplay.pl. W tej sytuacji również należy pamiętać, aby dokument posiadał nasz własnoręczny podpis, dodatkowym elementem jest przesłanie także skanu lub zdjęcia dokumentu potwierdzającego nasze dane – zdjęcie, skan dokumentu (dowód, paszport).
Miesięczny okres wypowiedzenia
W sytuacji, gdy podpiszemy umowę na czas określony, jej czas trwania oraz koniec określony jest przez umowę. W wielu przypadkach po zakończeniu jej trwania, umowa przechodzi automatycznie na czas nieokreślony. Jeśli nie chcemy dopuścić do przedłużenia umowy należy złożyć wypowiedzenie umowy najpóźniej na miesiąc wcześniej niż kończy się umowa. Jeśli umowa kończy się 25 września, wypowiedzenie należy złożyć najpóźniej do 24 sierpnia, aby zachować pełny okres wypowiedzenia. Jeśli przegapimy termin i złożymy dokument np. 27 sierpnia nasza umowa będzie obowiązywać do 25 października (musi zostać zachowany pełny okres wypowiedzenia – 30 dni). W przypadku umowy, która przejdzie na czas nieokreślony również obowiązuję nas miesięczny okres wypowiedzenia.