Jak wybrać najlepszą hurtownię dropshippingową i na co zwracać uwagę?Pojęcie dropshippingu z roku na rok staje się coraz bardziej popularne. W prostych słowach, jest to model logistyczny który znajduje zastosowanie podczas sprzedaży Internetowej. Dla wielu przedsiębiorców zalety tego systemu znacznie przewyższają wady oraz potencjalne zagrożenia, tak więc decydują się na rychłe przejście do pełnego dropshippingu.

Jak wybrać najlepszą hurtownię dropshippingową i na co zwracać uwagę?

Jeśli i Ty masz zamiar skorzystać z owego modelu, to wpierw powinieneś zapoznać się z kilkoma ważnymi wskazówkami dotyczącymi wyboru odpowiedniej hurtowni, gdyż jest to kluczowy element dobrze prosperującego takiego biznesu b2b. Postanowiliśmy zebrać w jedno miejsce wszystkie najistotniejsze porady oraz zamieścić je w poniższym artykule. Miłej lektury!

Zanim przejdziemy do bardziej szczegółowych porad, konieczne jest, abyś wiedział na czym dropshipping w ogóle polega. Głównym jego założeniem jest przeniesienie wszystkich procesów dotyczących wysyłki produktów na zewnętrznego dostawcę (hurtownię). Oznacza to zatem, że prowadzony w owym systemie sklep internetowy nie posiada własnych magazynów, a co za tym idzie – towarów. Brzmi ciekawie? Zanim jednak zaczniesz wykonywać jakiekolwiek kroki w stronę dropshippingu, musisz zapoznać się z kilkoma fundamentalnymi rzeczami – w tym zaletami oraz wadami owego systemu.

Dropshipping i jego zalety

Dropshipping na papierze wygląda bardzo interesująco oraz prosto, a sam system posiada wiele zalet, w tym między innymi:

  • Mały wkład własny w biznes
  • Znacznie niższa liczba obowiązków
  • Większa elastyczność prowadzenia działalności
  • Szybka obsługa klienta

Wszystkie te zalety znajdą zastosowanie tylko i wyłącznie wtedy, gdy wybierzesz odpowiednią hurtownię.

Dropshipping i jego wady

Jak w każdym systemie logistycznym, oprócz zalet będziesz musiał liczyć się również z wadami. Ich znajomość może okazać się fundamentalna, abyś wiedział, na co w przyszłości zwracać szczególną uwagę. Do wad dropshippingu zaliczamy:

  1. Brak bezpośredniej kontroli nad swoim towarem
  2. Trudności w udzielaniu zwrotów oraz reklamacji
  3. Zwykle niskie marże (a co za tym idzie – konieczność sprzedaży dużych ilości towaru)
  4. Niewygodna komunikacja z hurtownią

Wady te można jednak zminimalizować (lub całkowicie usunąć) poprzez wybranie odpowiedniej hurtowni dropshippingowej. Przejdźmy zatem do konkretnych porad, jak nie dokonać błędnej decyzji.

Hurtownia dropshippingowa – jak wybrać najlepszą?

O tym, czy system dropshippingu okaże się w Twoim przypadku być strzałem w dziesiątkę, czy też wpadką finansową, w głównej mierze zadecyduje wybór odpowiedniej hurtowni. Sprawdź już teraz, na co zwrócić uwagę, abyś nie musiał martwić się w przyszłości.

Odpowiedni kontakt

Bardzo mała liczba przedsiębiorców zwraca na to początkowo uwagę, jednak według nas odpowiedni kontakt z potencjalną hurtownią jest najważniejszym czynnikiem. Bez niego wszystkie następne wymienione przez nas porady nie będą mogły znaleźć zastosowania. Spójrz: nie będziesz miał bezpośredniej styczności ze swoimi towarami oraz klientami – wszystko będzie odbywało się za pośrednictwem hurtowni. Co stanie się w momencie, gdy kontakt z nią będzie niemożliwy? Odpowiedź brzmi: bez kontaktu zaczną upadać również pozostałe filary Twojego biznesu dropshippingowego. Zadbaj więc, przede wszystkim, aby hurtownia odpowiadała szybko, konkretnie, oraz odpowiedzialnie.

Różnorodność w magazynie

Kolejną rzeczą, która może znacznie wpłynąć na Twoje wyniki w sprzedaży, jest oferowany przez hurtownię asortyment. Powinien on być jak najszerszy oraz różnorodny – im więcej towaru, tym większa szansa na odnalezienie potencjalnego klienta. Podczas decydowania się na odpowiednią hurtownię dropshippingową, nie tylko ilość produktów powinna mieć znaczenie, ale również ich jakość. Nie zapominaj, że nawet mimo pośrednika w postaci hurtowni, osobą odpowiedzialną za kontakt z niezadowolonymi klientami będziesz Ty!

Sprawne wysyłki oraz udzielanie zwrotów

Postanowiliśmy zawrzeć oba te aspekty w jednym podpunkcie, gdyż są one zwykle ściśle ze sobą związane. Hurtownia, która ociąga się z nadawaniem przesyłek, z całą pewnością podobne podejście będzie miała także w sprawie udzielania reklamacji. Niech nie będzie tajemnicą, że jednym z najważniejszych elementów dla klienta będzie czas wysyłki oraz możliwość zwrotu zamówionego towaru. Aby uniknąć w przyszłości niedomówień oraz nieprzyjemnych sytuacji, zadbaj zawczasu o to, aby Twoja hurtownia w krótkim czasie wysyłała towar do klienta oraz miała jasną politykę reklamacyjną. Ważny jest także sposób, w jaki pakowane są przesyłki – w tym czy są one odpowiednio zabezpieczane oraz przygotowywane do transportu.

Hurtownie dropshippingowe w skrócie

Jak doskonale widzisz, wybór odpowiedniej hurtowni ma fundamentalne znaczenie podczas prowadzenia działalności w systemie dropshippingowym. Zminimalizować potencjalne zagrożenia możesz poprzez stosowanie się do wyżej podanych przez nas porad. Wybierz dostawcę który zadba o Ciebie i Twoich klientów, jak o swoich. Życzymy powodzenia!

Czy ta strona była dla Ciebie przydatna?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba opinii:

Na razie brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.