Jak nadać paczkę InPost?Materiał zewnętrzny

Paczkomaty InPost dynamicznie rozwijają się na terenie całej Polski, a ich liczba stale rośnie. W związku z tym istnieje niewiele miejsc, do których nie można wysłać paczki za pośrednictwem paczkomatu. Dużą zaletą przesyłek krajowych jest szybkość dostarczania przesyłek przez paczkomaty, co sprawia, że mogą one konkurować z prędkością dostaw za pośrednictwem firm kurierskich.

Mimo że paczkomaty stają się coraz bardziej popularne, dla wielu osób nadawanie przesyłek za ich pośrednictwem może być skomplikowane i niejasne. Oto jak w prosty i szybki sposób nadać paczkę za pomocą paczkomatu InPost, unikając przy tym problemów.

Co zrobić zanim udasz się do paczkomatu InPost?

Choć wielu ludzi może myśleć, że nadawanie paczki w paczkomacie polega wyłącznie na oddaniu paczki do skrytki, proces ten jest bardziej złożony. Zanim udamy się do paczkomatu, który znajduje się w pobliżu naszego domu, musimy złożyć zamówienie i wygenerować list przewozowy zawierający kod nadania. Bez tego nie uda się nadać przesyłki. Proces zaczynamy więc od kilku kroków online, które możemy wykonać w zaciszu domowym, aby nasza paczka mogła dotrzeć do odbiorcy. Pierwszy krok odbywa się więc online.

Tak więc pierwszy krok polega na podaniu niezbędnych informacji do realizacji usługi przewozowej, tj. na wygenerowaniu listu przewozowego. Wypełnij dane nadawcy i odbiorcy, informacje na temat zawartości przesyłki, jej rozmiarów i wagi oraz ewentualne usługi dodatkowe. Upewnij się, że zaznaczasz opcję „samodzielne dostarczenie paczki do paczkomatu”. Następnie wydrukuj etykietę z informacjami transportowymi. Poprawne wypełnienie formularza umożliwi Ci przejście do kolejnych kroków nadawania paczki. Jeden z ostatnich etapów to płatność. Wybierz opcję płatności natychmiastowej, aby jak najszybciej umieścić paczkę w skrytce InPost.

Zanim jednak to nastąpi warto skupić się nad właściwym zabezpieczeniem przesyłki przed potencjalnym uszkodzeniem w trakcie transportu. Starannie zapakowana paczka z pewnością dotrze do odbiorcy w nienaruszonym stanie, co przyniesie Ci satysfakcję z dobrze wykonanej pracy.

Chodzi o użycie odpowiedniego opakowania zewnętrznego, najlepiej kartonowego pudełka, oraz ochrony wewnętrznej, która zabezpieczy towar i będzie amortyzować wstrząsy, które często występują podczas transportu przesyłek z miejsca A do miejsca B. Aby nie tracić czasu warto zapoznać się z kompleksową ofertą producenta https://kartony24.eu/, który na swojej stronie online posiada kompleksowe wyposażenie niezbędne do przygotowania przesyłki dedykowanej do paczkomatu InPost.

Aby przeprowadzić ten etap, upewnij się, że masz zebrane informacje na temat wagi i rozmiarów paczki, którą zamierzasz wysłać. Możesz sprawdzić dostępne rozmiary kartonów dla paczkomatów na stronie internetowej https://kartony24.eu/pl/c/Kartony-InPost/124.

Upewnij się, że pudełko jest dokładnie zamknięte taśmą, aby uniknąć otwarcia i możliwej utraty zawartości podczas transportu. Na koniec, umieść etykietę na pudełku. 

Jak wysłać paczkę z InPost?

Gdy już przygotujesz paczkę do wysyłki, możesz udać się do paczkomatu. Obsługa tego urządzenia jest prosta i intuicyjna, a na ekranie dotykowym znajdziesz instrukcje krok po kroku.

Na ekranie paczkomatu pojawią się instrukcje, według których musisz postępować. Najpierw naciśnij „dalej”, a następnie „nadaj przesyłkę”. Następnie wybierz opcję „mam już paczkę ze specjalną etykietą”. Kolejny krok to zeskanowanie etykiety na paczce przy czerwonym laserze skanera, aby odczytać kod kreskowy.

Po zeskanowaniu etykiety, paczkomat otrzyma informacje na temat rozmiaru paczki, dzięki wcześniej wprowadzonym informacjom podczas rejestracji przesyłki. Na podstawie tych informacji, paczkomat otworzy odpowiednią skrytkę, do której możesz włożyć paczkę. Zamknij skrytkę, a następnie na ekranie głównym wybierz opcję „drukuj potwierdzenie”. Cała procedura powinna zająć mniej niż dwadzieścia sekund.

Czy da się nadać paczkę w paczkomacie bez etykiety?

Nie każdy ma dostęp do drukarki, a wizyta w punkcie ksero może być czasochłonna. Jak więc nadać paczkę w paczkomacie InPost bez wydrukowanej etykiety? Rozwiązanie jest prostsze niż się wydaje. Wyszukując informacje na ten temat, można natrafić na różne sugestie. Jednak najbardziej efektywnym sposobem jest skorzystanie z aplikacji mobilnej InPost.

Jak nadać paczkę w InPost bez etykiety?

Aby nadać paczkę w paczkomacie InPost bez drukowania etykiety, postępuj zgodnie z poniższymi krokami:

  1. Zainstaluj aplikację InPost na swoim urządzeniu mobilnym.
  2. W głównym menu aplikacji wybierz opcję „Nadaj” znajdującą się na środku.
  3. W otwartym oknie wprowadź informacje dotyczące Twojej paczki. 
  4. Po zatwierdzeniu, wpisz dane odbiorcy przesyłki.
  5. Następnie wybierz odpowiedni paczkomat, w którym chcesz nadać paczkę.
  6. Teraz wprowadź swoje dane osobowe i dokonaj płatności za usługę.
  7. Sprawdź, czy wszystkie wprowadzone dane są poprawne, a następnie potwierdź operację nadania paczki.

Teraz pozostaje Ci jedynie udać się do paczkomatu z przygotowaną paczką. Po wybraniu opcji „Nadaj paczkę” w paczkomacie, zostaniesz poproszony o podanie kodu liczbowego zamówienia lub zeskanowanie kodu QR, który znajdziesz w aplikacji.

Co trzeba napisać na paczce do paczkomatu?

Na paczce do paczkomatu nie trzeba nic opisywać wystarczy jedynie umieścić na niej wydrukowaną etykietę przewozową, która zawiera informacje niezbędne do prawidłowego przewozu paczki.

Etykieta przewozowa powinna być dobrze widoczna i umieszczona na płaskiej powierzchni, tak aby skanowanie kodu kreskowego było możliwe oraz powinna być także odpowiednio zabezpieczona przed uszkodzeniami, np. za pomocą taśmy klejącej.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się swoją opinią!

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba opinii:

Na razie brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.