Wypowiedzenie umowy UPC – wzór PDF



Można śmiało powiedzieć, że UPC jest liderem wśród dostawców internetu, telewizji i telefonii. Grupa klientów UPC jest bardzo szeroka i nieustannie się powiększa. Oznacza to, że bardzo dużo osób związało się umową z UPC. My postaramy się wyjaśnić jak powinno przebiegać rozwiązanie umowy UPC. Jeśli interesuje Cię rezygnacja z usług UPC to zapraszamy do przeczytania naszego artykułu. 

Wypowiedzenie umowy z UPC

Najważniejsze podczas podpisywania każdej umowy jest to, aby ją dokładnie przeczytać, a w przypadku jakichkolwiek niejasności czy spornych kwestii po prostu jej nie podpisywać. Jeśli nie przeczytasz umowy i ją podpiszesz, możesz mieć później problem z jej rozwiązaniem. Musisz wiedzieć o tym, że w UPC możliwe jest wypowiedzenie umowy podpisanej na czas nieokreślony, praktycznie bez żadnych negatywnych skutków. A więc jeśli zmieniasz miejsce zamieszkania i masz podpisaną umowę na czas nieokreślony to bez problemu możesz złożyć wypowiedzenie umowy z UPC. Pamiętaj tylko, aby rezygnacja z UPC była sporządzona w formie pisemnej, własnoręcznie przez Ciebie podpisana i złożona w odpowiednim terminie. 

UPC daje swoim klientom kilka kanałów za pomocą, których mogą oni złożyć wypowiedzenie umowy. Ty decydujesz w jaki sposób złożysz rezygnacją, możesz tego dokonać:

  • przez Internet, w tym celu wystarczy wejść na formularz kontaktowy dostępny na oficjalnej stronie UPC;
  • listownie, wystarczy wypełnić wzór wypowiedzenia dostępny na naszej stronie i wysłać na adres: 

UPC Polska Sp. z o.o.
Al. „Solidarności” 171
00-877 Warszaw
a

  • wypowiedzenie umowy UPC można również złożyć osobiście w jednym z punktów obsługi klienta.

Rezygnacja z usług UPC – niezbędne elementy wypowiedzenia umowy

Rezygnacja jak już wspomnieliśmy musi być sporządzone w formie pisemnej. Składając wypowiedzenie umowy UPC należy pamiętać o kilku kluczowych elementach, aby dokument był ważny, a cała sprawa zakończyła się szybko i sprawnie. 

Elementy niezbędne:

  • miejscowość i data;
  • dokładne dane klienta składającego wypowiedzenie umowy z UPC (imię i nazwisko, dokładny adres, PESEL i nr ID klienta);
  • tytuł pisma: „Wypowiedzenie umowy abonenckiej UPC”;
  • treść wypowiedzenia;
  • własnoręczny podpis.

Zalecamy również podanie numeru kontaktowego, albo adresu mailowego, gdyby firma UPC chciała się z Tobą z jakiegoś powodu skontaktować. Dla osób składających wypowiedzenie umowy z UPC tworzone są specjalne bardzo korzystne oferty, warto się z nimi zapoznać, może coś Cię zainteresuje i postanowisz pozostać klientem UPC. 

Jak zwrócić sprzęt do UPC?

Zarówno w regulaminie, jak również w umowie znajduje się adnotacja dotycząca sprzęty, który otrzymałeś od UPC. Sprzęt przekazywany jest klientowi w dzierżawę wyłącznie na czas trwania umowy. W momencie, gdy składasz wypowiedzenie umowy musisz pamiętać o konieczności zwrotu modemu, routera, czy dekodera. Od dnia wygaśnięcia umowy klient ma 14 dni na zwrócenie całego sprzętu. Najkorzystniejszą opcją, bo całkowicie darmową jest dokonanie zwrotu za pomocą Paczkomatów InPost. Wystarczy wejść na stronę szybkiezwroty.pl/upc/ wypełnić dostępny tam formularz i dobrze spakowany sprzęt zanieść do paczkomatu. Paczka nie musi być adresowana, a potwierdzenie jej nadania otrzymasz drogą mailową, albo za pośrednictwem SMS-a.

Jeśli jednak w Twojej okolicy nie ma paczkomatów, możesz odesłać sprzęt na własny koszt udając się na pocztę. Paczka musi zawierać dopisek „ZWROT UPC” i należy ją wysłać na następujący adres:

Magazyn UPC
Szyszkowa 35/37, hala A, brama A9
02-285 Warszawa

Pamiętaj o terminowym zwróceniu sprzętu, w innym przypadku operator naliczy dodatkowe opłaty, których wysokość można znaleźć w cenniku dla Klientów indywidualnych, w części „opłaty windykacyjne”.

Pobierz wzór wypowiedzenia umowy UPC – PDF i DOCX


Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.