Wypowiedzenie umowy o współpracyOsoby prowadzące swoją działalność gospodarczą często podpisują umowę o współpracy z inną firmą. Aktualnie panuje powszechne zjawisko współpracy w formie b2b. W tym poradniku przybliżymy jak wypowiedzieć umowę o współpracy oraz jakie zastosowanie ma dana umowa.

Co to jest umowa o współpracy?

Zacznijmy od początku, czym tak naprawdę jest często nazywana „umowa o współpracy”, zagadnienie to pojawia się najczęściej w przypadku podjęcia współpracy na linii przedsiębiorca – przedsiębiorca (B2B). Umowa ta zawierania jest w przypadku podjęcia przez nas dłuższej współpracy z danym podmiotem. Umowa reguluje czas, przez jaki będziemy wykonywać i świadczyć dane usługi na rzecz innego podmiotu.

Nazwa umowa o współpracy nie jest nazwą formalną, forma ta jest potocznie stosowana, jednak w kodeksie cywilnym nie ma definicji takiej umowy. Umową o współprace może także być inna umowa np. o świadczenie usług, umowa zlecenie czy umowa o dzieło.

Jak wypowiedzieć umowę o współpracy?

Większość przygotowanych umów o współprace zawiera w swojej treści sposób, formę oraz czas w przypadku rozwiązania przez nas umowy. Jeśli chcemy wypowiedzieć umowę o współpracy w pierwszej kolejności powinnyśmy sprawdzić treść podpisanego przez nas dokumentu. To jego zapisy regulują w pierwszej kolejności czas przez który będziemy musieli świadczyć usługi na rzecz podmiotu w momencie rozwiązania umowy. W przypadku gdy umowa nie posiada odpowiednich zapisów na temat wypowiedzenia, w celu obliczenia okresu wypowiedzenia zastosowane będą regulacje dostępne w Kodeksie Cywilnym dotyczące wypowiadania umowy zlecenie.

Art. 112. Termin oznaczony w tygodniach, miesiącach lub latach kończy się z upływem dnia, który nazwą lub datą odpowiada początkowemu dniowi terminu, a gdyby takiego dnia w ostatnim miesiącu nie było – w ostatnim dniu tego miesiąca. Jednakże przy obliczaniu wieku osoby fizycznej termin upływa z początkiem ostatniego dnia.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się swoją opinią!

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba opinii:

Na razie brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.