ERGO Hestia – wypowiedzenie umowy OC – Wzór PDFUbezpieczenie OC jest obowiązkowym ubezpieczeniem. Jednak jeśli jakiś ubezpieczyciel nie spełnia Twoich oczekiwań możesz złożyć wypowiedzenie OC. Warto o tym wiedzieć, aby się nie męczyć i nie użerać z jednym towarzystwem ubezpieczeniowym przez kilka lat. Podpowiemy Tobie kiedy możesz złożyć wypowiedzenie OC w ERGO HESTIA, jak je złożyć i gdzie, aby szybko i sprawnie dokonać wszelkich formalności.

ERGO HESTIA – kilka słów o firmie

Ergo Hestia jest stosunkowo młodą firmą. Firma zajmuje się sprzedażą różnych ubezpieczeń, w tym także komunikacyjnych ubezpieczeń OC. Ergo Hestia ubezpieczenia OC sprzedaje zarówno klientom indywidualnym, jak i przedsiębiorstwom. Ergo Hestia zdobyła nagrodę „Teraz Polska”, gdyż posiada najlepszy system likwidacji szkód. To, że firma odnosi wiele sukcesów, nie oznacza, że jest jedyną firmą, w której można wykupić ubezpieczenie. Może oczywiście zdarzyć się tak, że jakiś klient nie będzie zadowolony z usług świadczonych przez Ergo Hestię, wówczas może być złożona przez niego rezygnacja z ubezpieczenia, zgodnie z przepisami prawa. Ergo Hestia jest zobowiązana przyjąć do rozpatrzenia każde wypowiedzenie OC złożone przez klienta.

Kiedy można złożyć wypowiedzenie OC w ERGO Hestia?

W ustawie określone zostały nie tylko obowiązki jakie mają ubezpieczyciele sprzedający OC, ale również jakie obowiązki i prawa przysługują kierowcom kupującym polisę. Zgodnie z tymi zapisami polisa może być wypowiedziana tylko w kilku konkretnych sytuacjach. Wypowiedzenie OC w Ergo Hestia może być złożone, gdy:

 • Kończy się poprzednia polisa OC, sytuacja ta jest bardzo wygodna i wiele osób czeka na ten moment, aby złożyć wypowiedzenie OC w ERGO HESTIA; trzeba jednak w tym przypadku dokładnie pilnować dnia, w którym kończy się polisa; wypowiedzenie musi być przesłana co najmniej jeden dzień przed jej końcem; jeśli termin ten zostanie przeoczony, to niestety polisa ulegnie automatycznemu przedłużeniu;
 • dojdzie do podwójnego ubezpieczenia OC; jeżeli sam zakupisz nową polisę, nie wiedząc, że poprzednia uległa automatycznemu przedłużeniu; w takiej sytuacji masz pełne prawo do tego, aby zrezygnować z ubezpieczenia, które uległo przedłużeniu bez Twojej wiedzy, jednak będzie trzeba uregulować opłaty za okres ochrony;
 • korzystasz z OC wcześniejszego właściciela, taka umowa może być wypowiedziana w dowolnej chwili, nie ma w tym przypadku żadnych ograniczeń czasowych;
 • jeśli zakupiłeś OC przez Internet, albo telefon, z ubezpieczenia OC zawartego w ten sposób można zrezygnować w ciągu 30 dni;
 • w momencie wyrejestrowania samochodu, samochody które zostaną wyrejestrowane w Polsce nie muszą już posiadać ubezpieczenia OC; wszystkie niewykorzystane składki muszą być Tobie zwrócone.

O czym należy pamiętać składając wypowiedzenie w ERGO Hestia?

W przypadku Ergo Hestia konieczne jest wykonanie kilku kroków, aby rezygnacja z ubezpieczenia została przez firmę przyjęta i pozytywnie rozpatrzona. Zapoznaj się z poniższymi sugestiami:

 • Pobierz z naszej strony darmowy wzór wypowiedzenia OC Ergo Hestia w formacie PDF.
 • Bardzo dokładnie zapoznaj się ze wzorem wypowiedzenia OC. Czytelnie wypełnij wszystkie wymagane pola.
 • Pamiętaj o własnoręcznym podpisaniu wypowiedzenia, w innym przypadku wypowiedzenie OC złożone w Ergo Hestia będzie nieważne.
 • Ergo Hestia wymaga, aby rezygnacja z ubezpieczenia była wysłana nie później niż przedostatniego dnia obowiązywania umowy. Dla pewności lepiej wysłać rezygnację wcześniej. Trzeba pamiętać, że bez względu na to kiedy zostanie wysłana do Ergo Hestii rezygnacja z ubezpieczenia polisa i tak zostanie rozwiązania ostatniego dnia ubezpieczenia.
 • Pamiętaj! Jeśli złożysz wypowiedzenie OC w hestia to w dniu, w którym kończy się okres ubezpieczenia jesteś zobowiązany do kupna nowej polisy.

Jak złożyć wypowiedzenie OC w ERGO Hestia?

Jak już masz wypełnione wypowiedzenie ubezpieczenia OC to pozostaje je dostarczyć do firmy Ergo Hestia. Zastanawiasz się jaką drogą możesz tego dokonać.

 • Na stronie Ergo Hestia w zakładce kontakt znajdziesz dane, na które możesz wysłać wypowiedzenie listem poleconym:
  STU Ergo Hestia SA
  ul. Hestii 1
  81-731 Sopot
  Jeśli zdecydujesz się na złożenie wypowiedzenia w tej formie, pamiętaj aby wypowiedzenie OC do Hestii wysłać listem poleconym za potwierdzeniem odbioru. Tylko wtedy ma się pewność i dowód, że wypowiedzenie OC zostało odebrane przez pracownika firmy Hestia. Wiążąca jest data nadania przesyłki.
 • Wypowiedzenie OC można również złożyć wypełniając formularz online dostępny na stronie Ergo Hestia pod adresem: https://www.ergohestia.pl/rezygnacja-z-polisy-pojazd/, albo wysyłając wypowiedzenie OC na adres mailowy:
  poczta@ergohestia.pl
  Wówczas wypowiedzenie musi być zeskanowane, albo sfotografowane, najważniejsze jest aby dokument był własnoręcznie podpisany przez właściciela pojazdu. Mimo wszystko oryginał musi zostać wysłany do Hestii tradycyjną pocztą, albo doniesiony osobiście.
 • wypowiedzenie OC można także wysłać faksem na nr 58 555 60 01, pamiętaj o zachowaniu potwierdzenia wysłania faksu. Koniecznie doślij oryginał na adres siedziby firmy, który znajdziesz na stronie Ergo Hestia w zakładce kontakt.
 • dostarcz wypowiedzenie OC osobiście do agenta, albo oddziału Ergo Hestia. Jeśli sam zanosisz wypowiedzenie OC do biura Ergo Hestii zadbaj o to, aby otrzymać potwierdzenie odbioru.

Pobierz darmowy wzór:

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się swoją opinią!

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba opinii:

Na razie brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.