Zamknij
Profile społecznościowe

AVIVA – wypowiedzenie OC – wzór umowy

wypowiedzenie umowy oc Aviva

AVIVA to firma specjalizująca się w ubezpieczeniach finansowych. Działa w 16 krajach i obsługuje ponad 34 miliony klientów. Ubezpieczenia OC i AC w Polsce w ostatnich miesiącach strasznie poszybowały do góry. W przypadku firmy AVIVA ubezpieczenie OC znacznie wzrosło w stosunku do roku ubiegłego. Pamiętaj, że jako klient danego towarzystwa ubezpieczeniowego masz możliwość wypowiedzenia umowy OC i przejście do innego ubezpieczyciela, który posiada znacznie lepszą ofertę.

Kiedy można złożyć wypowiedzenie OC w Avivie?

Każdą polisę OC możemy wypowiedzieć, jeśli spełnimy wszystkie wymagane formalności, w przypadku ubezpieczyciela AVIVA, ubezpieczenie OC możliwe jest do wypowiedzenia tylko raz w roku.

 • wypowiedzenie polisy OC możliwe jest w sytuacji, gdy kończy Ci się dotychczasowe ubezpieczenie. Warunkiem jest złożenie wypowiedzenia OC najpóźniej jeden dzień przed końcem aktualnego okresu ubezpieczenia, jeśli przegapisz ten okres ubezpieczyciel w tym przypadku AVIVA automatycznie przedłuży Twoja polisę,
 • podwójne ubezpieczenie OC – w przypadku gdy ubezpieczyciel automatycznie przedłuży Twoje polisę, a w międzyczasie podpiszesz nową umowę z innym ubezpieczycielem masz możliwość wypowiedzenia umowy OC, która została przedłużona automatycznie,
 • OC kupione przez telefon lub internet – w przypadku klientów, którzy zdecydują się na zakup ubezpieczenia OC przez internet przysługuje okres 30-dniowy na wypowiedzenie OC od momentu zawarcia umowy,
 • OC poprzedniego właściciela – takie ubezpieczenie możesz bez trudu wypowiedzieć w każdym momencie,
 • w przypadku wyrejestrowania auta, należy wypowiedzieć OC.Samochód, który nie jest zarejestrowany, nie musi posiadać ważnego ubezpieczenia OC.

Jak złożyć wypowiedzenie OC w Avivie?

Jeśli zdecydujesz się na wypowiedzenie polisy OC w AVIVA należy złożyć odpowiednie dokumenty, możesz to zrobić osobiście w jednym w punktów obsługi klienta AVIVA. Przesyłając wypowiedzenie umowy na adres siedziby firmy w Warszawie lub na jednej z adresów email. Bezpłatny wzór wypowiedzenia umowy OC AVIVA 2019 znajdziesz na samym dole naszego poradnika w formacie .pdf. Wypowiedzenie możesz wysłać na:

 • adres firmy:
  Biuro Obsługi Klienta
  ul. Domaniewska 44
  02-672 Warszawa
 • adres e-mailowy:
  kontakt@aviva.pl – na ten adres wysyłasz wypowiedzenie jeśli zostało zakupione przez internet lub telefon,
 • bok@aviva.pl – w przypadku zakupy polisy OC u jednego z agentów lub placówce AVIVA.

Decydując się na wysłanie wypowiedzenie umowy OC w formie pisemnej, pamiętaj, aby umowę wysłać listem poleconym za potwierdzeniem odbioru. To gwarantuje, że nasze wypowiedzenie dotrze do Ubezpieczyciela i zostanie pozytywnie rozpatrzone.

Rezygnacja z OC poprzedniego właściciela w przypadku nabycia/zakupu pojazdu ubezpieczionego w Avivie

Wiele osób nie wie co zrobić z ubezpieczeniem OC poprzedniego właściciela pojazdu, który zakupiliśmy. W przypadku nabycia/kupna pojazdu mamy aż 30 dni na podjęcie decyzji o pozostawieniu ubezpieczenia OC pojazdu lub rezygnacji z danego ubezpieczyciela.

W przypadku rezygnacji z obecnego ubezpieczenia musimy w najpóźniej 30 dnia od daty sprzedaży pojazdy zgłosić wypowiedzenie umowy. Jeśli przegapimy ten termin, ubezpieczyciel Aviva nie rozpatrzy pozytywnie naszego wypowiedzenia OC, a obecna umowa zostanie kontynuowana przez kolejny rok z obowiązkiem opłacenia składki.

5/5 - (2 votes)

Pobierz darmowy wzór

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.