AVIVA – wypowiedzenie OC – Wzór PDFAVIVA to firma specjalizująca się w ubezpieczeniach finansowych. Działa w 16 krajach i obsługuje ponad 34 miliony klientów. Ubezpieczenia OC i AC w Polsce w ostatnich miesiącach strasznie poszybowały do góry. W przypadku firmy AVIVA ubezpieczenie OC znacznie wzrosło w stosunku do roku ubiegłego. Pamiętaj, że jako klient danego towarzystwa ubezpieczeniowego masz możliwość wypowiedzenia umowy OC i przejście do innego ubezpieczyciela, który posiada znacznie lepszą ofertę.

Aviva połączenie z Allianz

2 lipca 2022 r. Aviva zmieniła się w Allianz:

1 lipca doszło do połączenia zakładów ubezpieczeń: Aviva Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie Spółka Akcyjna oraz Towarzystwo Ubezpieczeń Allianz Życie Polska Spółka Akcyjna.

1 lipca doszło do połączenia spółek: TFI  Allianz Polska S.A. oraz Aviva Investors Poland Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych Spółka Akcyjna.

1 lipca doszło do połączenia zakładów ubezpieczeń: Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji Allianz Polska Spółka Akcyjna oraz Aviva Towarzystwo Ubezpieczeń Ogólnych Spółka Akcyjna. 

Kiedy można złożyć wypowiedzenie OC w Aviva?

Każdą polisę OC możemy wypowiedzieć, jeśli spełnimy wszystkie wymagane formalności, w przypadku ubezpieczyciela AVIVA, ubezpieczenie OC możliwe jest do wypowiedzenia tylko raz w roku.

 • wypowiedzenie polisy OC możliwe jest w sytuacji, gdy kończy Ci się dotychczasowe ubezpieczenie. Warunkiem jest złożenie wypowiedzenia OC najpóźniej jeden dzień przed końcem aktualnego okresu ubezpieczenia, jeśli przegapisz ten okres ubezpieczyciel w tym przypadku AVIVA automatycznie przedłuży Twoja polisę,
 • podwójne ubezpieczenie OC – w przypadku gdy ubezpieczyciel automatycznie przedłuży Twoje polisę, a w międzyczasie podpiszesz nową umowę z innym ubezpieczycielem masz możliwość wypowiedzenia umowy OC, która została przedłużona automatycznie,
 • OC kupione przez telefon lub internet – w przypadku klientów, którzy zdecydują się na zakup ubezpieczenia OC przez internet przysługuje okres 30-dniowy na wypowiedzenie OC od momentu zawarcia umowy,
 • OC poprzedniego właściciela – takie ubezpieczenie możesz bez trudu wypowiedzieć w każdym momencie,
 • w przypadku wyrejestrowania auta, należy wypowiedzieć OC.Samochód, który nie jest zarejestrowany, nie musi posiadać ważnego ubezpieczenia OC.

Jak złożyć wypowiedzenie umowy – Aviva

Jeśli zdecydujesz się na wypowiedzenie polisy OC w AVIVA należy złożyć odpowiednie dokumenty, możesz to zrobić osobiście w jednym w punktów obsługi klienta AVIVA. Przesyłając wypowiedzenie umowy na adres siedziby firmy w Warszawie lub na jednej z adresów email. Bezpłatny wzór wypowiedzenia umowy OC AVIVA do pobrania znajdziesz na samym dole naszego poradnika w formacie .pdf.

Wypowiedzenie możesz wysłać na:

 • adres firmy:
  Biuro Obsługi Klienta
  ul. Inflancka 4b
  00-189 Warszawa
 • adres e-mailowy: kontakt@aviva.pl – na ten adres wysyłasz wypowiedzenie jeśli zostało zakupione przez internet lub
  telefon,
 • bok@aviva.pl – w przypadku zakupy polisy OC u jednego z agentów lub placówce AVIVA

Decydując się na wysłanie wypowiedzenie umowy OC w formie pisemnej, pamiętaj, aby umowę wysłać listem poleconym za potwierdzeniem odbioru. To gwarantuje, że nasze wypowiedzenie dotrze do Ubezpieczyciela i zostanie pozytywnie rozpatrzone.

Rezygnacja z OC poprzedniego właściciela w przypadku nabycia /zakupu pojazdu ubezpieczonego w Aviva

Wiele osób nie wie co zrobić z ubezpieczeniem OC poprzedniego właściciela pojazdu, który zakupiliśmy. W przypadku nabycia/kupna pojazdu mamy aż 30 dni na podjęcie decyzji o pozostawieniu ubezpieczenia OC pojazdu lub rezygnacji z danego ubezpieczyciela.

W przypadku rezygnacji z obecnego ubezpieczenia musimy w najpóźniej 30 dnia od daty sprzedaży pojazdy zgłosić wypowiedzenie umowy. Jeśli przegapimy ten termin, ubezpieczyciel Aviva nie rozpatrzy pozytywnie naszego wypowiedzenia OC, a obecna umowa zostanie kontynuowana przez kolejny rok z obowiązkiem opłacenia składki.

Pobierz darmowy wzór:

Czy ta strona była dla Ciebie przydatna?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba opinii:

Na razie brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.