HDI – wypowiedzenie umowy OC – Wzór PDFWypowiedzenie każdej umowy OC staje się coraz łatwiejsze. Firmy takie jak HDI ułatwiają formalności do minimum, dzięki temu wystarczy wypełnić jeden wniosek z wypowiedzeniem umowy, aby zrezygnować z danego OC lub AC. Jeśli chcesz się dowiedzieć jak zrezygnować z umowy OC podpisanej z HDI, ten poradnik jest dla Ciebie. Ubezpieczenia HDI umożliwiają swoim klientom zerwanie umowy tylko w dwóch przypadkach. Wszystkie niezbędne informacje otrzymasz w tym poradniku.

Kiedy mogę wypowiedzieć OC w HDI?

Umowa OC jest ubezpieczeniem obowiązkowym, każdy kierowca musi posiadać ważne ubezpieczenie swojego pojazdu mechanicznego. Większość umów na polisę OC zawierana jest przynajmniej na rok, w niektórych przypadkach okres ten możemy zostać przedłużony o kolejny rok. Wszystko zależy od ubezpieczyciela i zawartej przez nas umowy OC. Pamiętaj, że to do Ciebie należy obowiązek zachowania ważnego ubezpieczenia OC, jeśli zapomnisz przedłużyć polisy, grozić Ci mogą wysokie kary pieniężne podczas kontroli pojazdu przez policję. Wiele osób zastanawia się, czy możliwe jest zakończenie umowy OC przed czasem jej trwania. Niestety wypowiedzenie takiej umowy w wielu przypadkach jest niemożliwe i musimy czekać na końca jej trwania.

Wypowiedzenie polisy OC HDI można przekazać do ubezpieczyciela w 3 konkretnych przypadkach:

 • wypowiedzenie z końcem trwania polisy OC,
 • wypowiedzenie polisy OC w przypadku jej automatycznego wznowienia,
 • wypowiedzenie polisy OC w przypadku zakupu pojazdu.

Jak napisać i co musi zawierać wypowiedzenie OC – HDI?

Każde wypowiedzenie umowy OC musi zawierać kilka istotnych elementów, aby skutecznie wypowiedzieć polisę.

 • imię i nazwisko
 • adres zamieszkania,
 • PESEL/REGON,
 • numer telefonu komórkowego,
 • adres e-mail,
 • seria i numer polisy,
 • marka pojazdu, 
 • numer rejestracyjny pojazdu,
 • numer VIN pojazdu
 • własnoręczny podpis.

Najszybszym sposobem na złożenie wypowiedzenia OC w HDI jest skorzystanie z formularza online dostępnego na stronie ubezpieczyciela. Formularz oraz dodatkowe informacje jak złożyć rezygnacje z polisy znajdziesz na stronie https://hdi.pl/pomoc-i-obsluga/ . Do poprawnego złożenia rezygnacji przez internet będzie potrzebne zdjęcie lub skan odręcznie podpisanego wypowiedzenia. Dokument będzie niezbędny do poprawnego złożenia wniosku, możesz skorzystać z darmowego wzoru wypowiedzenia umowy OC w formacie .pdf. Do pobrania za darmo pod tym artykułem.

Jak złożyć wypowiedzenie umowy OC w HDI?

W celu złożenia rezygnacji z polisy OC zawartej w HDI możemy dokument wysłać za pomocą formularza online dostępnego na stronie: https://hdi.pl/pomoc-i-obsluga/formularz-wypowiedzenie-umowy-oc/?produkt=samochod. Innym sposobem jest złożenie wypowiedzenia umowy w jednym z punktów obsługi klienta. W przypadku gdy nie mamy możliwość złożenia rezygnacji osobiście, możemy nasze wypowiedzenie umowy OC wysłać za pomocą tradycyjnego listu na jeden z dwóch adresów:

Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji WARTA S.A.
ul. Łagiewnicka 33A,
30-417 Kraków

lub pod numer faksu 12 347 70 16

oraz

Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji WARTA S.A.
Ul. Zabrska 10
40-083 Katowice

lub pod numer faksu 32 784 90 14

Ważne: Pamiętaj, aby zachować potwierdzenie wysyłki wypowiedzenia OC. Za datę dostarczenia dokumentu uznaje się także datę nadania przesyłki w placówce poczty polskiej.

Pobierz darmowy wzór:

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się swoją opinią!

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba opinii:

Na razie brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.