Jakie kwoty są potrzebne do inwestowania w fizyczne złoto inwestycyjne?Artykuł sponsorowany

Złoto inwestycyjne to nadal ciekawa forma lokowania swojego kapitału. Rosnąca wartość w dłuższej perspektywie i chęć posiadania namacalnej inwestycji sprawia, że wiele osób kieruje się właśnie w stronę złota. Mimo, że kojarzy się pozornie z koniecznością posiadania wysokich środków, aby rozpocząć inwestycję to w praktyce już przy niskich kwotach można rozpocząć kolekcjonowanie złota. Złoto inwestycyjne występuje bowiem pod różnymi postaciami i jest dostępne w różnych wagach. Dzięki temu inwestycje w złoto są dostępne zarówno dla osób chcących rozpocząć z budżetem kilkuset złotych, jak i dla osób pragnących zainwestować kilka milionów. Prezentujemy najważniejsze informacje na temat inwestowania w fizyczne złoto inwestycyjne.

Monety bulionowe są jednym z najbardziej opłacalnych sposobów inwestowania

Niezmiennie od lat bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się monety. Złote monety bulionowe mimo wyższej ceny są bardzo łatwe w sprzedaży, a przy tym posiadają wartość kolekcjonerską. Dzięki temu są bardzo chętnie wybierane przez osoby, które interesują się inwestowaniem w złoto fizyczne. Najczęściej dostępne są w wersjach o wadze 1 uncji, co skutkuje ich wyceną na poziomie kilku tysięcy złotych. Mogą stanowić bardzo dobry wybór na początek inwestowania i pozwalają na łatwe budowanie kolekcji złota. Zakup monet bulionowych możliwy jest w wielu miejscach i łatwo znaleźć produkty, które odpowiadają potrzebom.

Złote sztabki o niskiej wadze to idealny wybór dla osób z mniejszym kapitałem

Inwestorzy dysponujący mniejszym kapitałem mogą zdecydować się na sztabki złota o niskiej wadze. Złoto inwestycyjne w tej formie występuje nawet w formie sztabek o wadze 1 grama. Dzięki temu rozpoczęcie inwestycji jest możliwe nawet dla osób dysponujących kapitałem kilkuset złotych. Sztabka złota o wadze 1 g sprzedawana jest wraz z certyfikatem potwierdzającym autentyczność oraz w specjalnym opakowaniu. Dzięki temu sztabka jest skutecznie zabezpieczona przed uszkodzeniem i może zostać łatwo odsprzedana. Na rynku dostępne są także gramatury wynoszące 5 oraz 10 gramów.

Inwestowanie w złoto większych kwot

Osoby, które dysponują kapitałem kilkuset tysięcy złotych lub kilku milionów także mogą inwestować w złoto fizyczne. W tym przypadku najlepszym wyborem są sztabki złota o wadze 1 kilograma. Z ich pomocą można zainwestować w zakup złota bardzo duże kwoty i łatwo ulokować swoje pieniądze. Zakup złota inwestycyjnego w większych ilościach wymaga jednak pamiętania o kwestiach bezpieczeństwa. Przede wszystkim niezbędne jest odpowiednie przechowywanie posiadanzch sztabek. W tym celu można zdecydować się na wynajem skrytki bankowej lub można zainwestować w wysokiej klasy sejf. Dzięki temu żółty kruszec będzie odpowiednio zabezpieczony i z całą pewnością nie zostanie skradziony. Przy obliczaniu zwrotu z inwestycji w takim przypadku należy również brać pod uwagę koszty związane z jego przechowywaniem.

Podsumowanie

Jak zatem łatwo zauważyć inwestowanie w złoto inwestycyjne jest możliwe dla wielu osób bez względu na posiadany budżet. Na rynku dostępne są rozwiązania zarówno dla osób z małym, średnim, jak i bardzo dużym budżetem. Każdy może w łatwy sposób znaleźć coś dla siebie i wybrać złoto inwestycyjne, które będzie odpowiadało indywidualnym potrzebom. Dla uniknięcia rozczarowania należy jednak dokładnie sprawdzić konkretne oferty, aby nie przepłacić na konkretnym zakupie. Przy większych zakupach niezbędne jest także uwzględnienie kosztów magazynowania. Dokładne sprawdzenie tych kwestii pomoże uniknąć rozczarowania i faktycznie zabezpieczyć swoje środki przy inwestycji w złoto.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się swoją opinią!

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba opinii:

Na razie brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.