Wzór wypowiedzenia umowy o internet lub telefon – jak wypowiedzieć?Zastanawiasz się, w jaki sposób możesz rozwiązać umowę z dostawcą świadczącym usługi telekomunikacyjne? Nie Ty jeden poszukujesz prostego wzoru! Warto, więc skorzystać z przygotowanych dokumentów do pobrania. 

Często kara pieniężna jest powodem, przez który trwamy przy niezadowalających nas usługach. Jeśli jednak chcesz rozwiązać umowę ze swoim dostawcą, należy użyć wzoru, którego treść nabierze mocy prawnej.

Jakie elementy musi zawierać wypowiedzenie umowy o internet lub telefon?

Jeśli chcesz skutecznie rozwiązać umowę z dostawcą usług, musisz zadbać o to, aby Twoje pismo zawierało dane tj.: 

  • dane osobowe,
  • datę, miejscowość,
  • adres dostawcy usług,
  • tytuł pisma,
  • numer identyfikacyjny usługi,
  • informacja o stronach zawarcia umowy.

W wypowiedzeniu umowy o telefon czy internet nie należy opisywać zbyt szczegółowo sytuacji. Wszystkie istotne informacje dotyczące naszych usług czy umów są umieszczone w Regulaminie ogólnodostępnym dla wszystkich. Jeśli zostaną spełnione odpowiednie warunki, nawet umowa na czas nieokreślony może zostać rozwiązana w odpowiednim dla klienta momencie. 

Okres wypowiedzenia umowy

Każda umowa o świadczonych usługach musi zawierać informacje mówiące o obowiązującym okresie wypowiedzenia. Najczęściej spotykamy się z miesięcznym okresem wypowiedzenia, dlatego warto pamiętać, że podczas trwania takiego okresu jako klienci jesteśmy zobowiązani do dokonywać opłaty za świadczone usługi. Dopiero gdy okres wypowiedzenia się skończy, umowa zostanie rozwiązana.

Skuteczne rozwiązanie umowy usług telekomunikacyjnych

Istotne jest, aby zawrzeć dane dotyczące identyfikatora usługi, dane usługodawcy oraz abonenta tak jak było to opisane bardziej szczegółowo w powyższych akapitach, ale to nie wszystko! Treść rozwiązania umowy powinna zawierać informacje dotyczące oczekiwanego przez nas czasu zakończenia współpracy z usługodawcą. Pozwoli to uchronić nas przed przedwczesnym zaprzestaniem świadczenia usług. 

Przykład: 

Wnioskuję o rozwiązanie umowy, zachowując okres wypowiedzenia ze skutkiem na koniec ostatniego okresu rozliczeniowego w zawartej umowie…

Wypowiedzenie umowy nie jest tak straszne, jakie nam się wydaje. Wystarczy pamiętać o kilku istotnych elementach, które zawarliśmy w tym artykule, aby skutecznie wypowiedzieć umowę o telefon czy internet.

Wypowiedzenie umowy o telefon – wzór


Wypowiedzenie umowy o internet – wzór


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się swoją opinią!

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba opinii:

Na razie brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.